środa, 2 lipca 2008

Zagraj w filmie o Jeżu Jerzym!

Wystarczy, że wygrasz aukcję na Allegro.pl, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na fundusz Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla przyznawanej przez fanów fantastyki od ponad dwudziestu lat. Aukcja rozpoczęła się 26 czerwca o godz.19.00 i potrwa przez dwa tygodnie. Zwycięzca wygra umieszczenie wizerunku swojej osoby lub kogoś bliskiego w filmowej wersji komiksu o Jeżu Jerzym.
Całkowity dochód z aukcji zasili fundusz Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla. Od ponad dwudziestu lat Nagroda (w roku 1984 pod nazwą Sfinks, od roku 1985 pod obecną nazwą) jest przyznawana przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich tekstów fantastycznych w kategoriach: opowiadanie i powieść. Film Jeż Jerzy jest ekranizacją najpopularniejszego polskiego komiksu, ukazującego się od 1995 roku, autorstwa Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka. Seria Jeż Jerzy opowiada o przygodach zdystansowanego do świata, żyjącego pomiędzy ludźmi jeża. Komiks zyskał sobie wielu fanów - stąd decyzja prezesa studia filmowego Paisa Films, Macieja Ślesickiego o wprowadzeniu postaci na ekrany kin. Film realizują czołowi polscy animatorzy i graficy, a efekt ich pracy poznamy w 2010 roku.
Współtwórca postaci Jeża Jerzego, Tomasz Leśniak, tak zachęca do udziału w aukcji: "Pomysł uważam za bardzo fajny. Podobizna zwycięzcy pojawi się w filmie obok innych postaci odgrywanych m.in. przez Borysa Szyca, Maćka Maleńczuka czy Marysię Peszek."
To nie pierwsza aukcja charytatywna organizowana przez Związek Stowarzyszeń
FANDOM POLSKI. Dotychczasowi zwycięzcy mieli okazję pokazać siebie lub swoich bliskich na kartach książek Andrzeja Sapkowskiego, Anny Brzezińskiej, czy Andrzeja Pilipiuka. Mogli też pokazać się na rysunkach Wojciecha Siudmaka zdobiących nowe, ekskluzywne wydanie Diuny Franka Herberta.
Wygraną można wykorzystać samodzielnie lub przekazać prawo komuś w prezencie.
Licytować można tu.
Powodzenia!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

A jako kto? xD

Outlet pisze...

Spóźniłem się;(
Będzie jeszcze jakaś aukcja?
Z chęcią wziąłbym udział w licytacji.
W razie czego zostawiam e-maila:
leo małpa g kropka pl